Intersil HFA1109IBZ96
HFA1109IBZ96 picture photo
Mfg. Part Number
HFA1109IBZ96
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Brief Description
IC OPAMP CFB VIDEO 450MHZ 8-SOIC
Datasheet Download
HFA1109IBZ96.pdf
Availability of HFA1109IBZ96
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HFA1109IBZ96 Order Process
Ship out your order
Specifications of HFA1109IBZ96
Internal Part NumberEIS-HFA1109IBZ96
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Apr/2012
PCN Assembly/OriginAlternate Manufacturing Site 05/Feb/2014
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsCurrent Feedback
Output Type-
Number of Circuits1
-3db Bandwidth450MHz
Slew Rate2600 V/µs
Current - Supply9.6mA
Current - Output / Channel36mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)±4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFA1109IBZ96
Related LinksHFA110, HFA1109IBZ96 Datasheet, Intersil Distributor
HFA1109IBZ96 Details Description
Related parts for HFA1109IBZ96
IC 8-BIT SERIAL OUT A/D 20-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 442 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 246 I/O 356BGA datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf