TE Connectivity Raychem Cable Protection HFT5000-25/12-0-SP
HFT5000-25/12-0-SP picture photo
Mfg. Part Number
HFT5000-25/12-0-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Fabric
Brief Description
HEAT SHRINK FABRIC 1=400M
Datasheet Download
HFT5000-25/12-0-SP.pdf
Availability of HFT5000-25/12-0-SP
QUANTITY
HFT5000-25/12-0-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of HFT5000-25/12-0-SP
Internal Part NumberEIS-HFT5000-25/12-0-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Fabric
SeriesHFT5000
Shrinkage Ratio2 to 1
Length1312.34' (400m)
Diameter - Inner, Recovered0.47" (12.0mm)
Diameter - Inner, Supplied0.98" (25.0mm)
Wall Thickness - Nonrecovered-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFT5000-25/12-0-SP
HFT5000-25/12-0-SP Details Description
Related parts for HFT5000-25/12-0-SP
REG 24V-12V 4A SIP VERT HORZ HT datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC DUAL RS232 ESD-PROT 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SC59-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 8A D2PAK datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CRIMP CONTACT FOR HI-POS D-SUB datasheet.pdf
BARBED FASTENR 0.344 2PC SET BLK datasheet.pdf
ACTUATOR KNOB GRY datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf