TE Connectivity AMP Connectors HFT5000-34/17-0-SP
HFT5000-34/17-0-SP picture photo
Mfg. Part Number
HFT5000-34/17-0-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Fabric
Brief Description
HEAT SHRINK 1=350M
Datasheet Download
HFT5000-34/17-0-SP.pdf
Availability of HFT5000-34/17-0-SP
QUANTITY
HFT5000-34/17-0-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of HFT5000-34/17-0-SP
Internal Part NumberEIS-HFT5000-34/17-0-SP
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Fabric
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFT5000-34/17-0-SP
Related LinksHFT5000-3, HFT5000-34/17-0-SP Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
HFT5000-34/17-0-SP Details Description
Related parts for HFT5000-34/17-0-SP
DIP CABLE - CDP14S/AE14G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FREQ MOD EMI REDUCTION 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 17POS .35M datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 25POS SINGLE TIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf