Vishay/BCcomponents HFU220KBFEF0KR
HFU220KBFEF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HFU220KBFEF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 6KV N750 RADIAL
Datasheet Download
HFU220KBFEF0KR.pdf
Availability of HFU220KBFEF0KR
QUANTITY
HFU220KBFEF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HFU220KBFEF0KR
Internal Part NumberEIS-HFU220KBFEF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHFU
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientN750
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFU220KBFEF0KR
Related LinksHFU220K, HFU220KBFEF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HFU220KBFEF0KR Details Description
Related parts for HFU220KBFEF0KR
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 4A TO-126 datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECODR/DEMUX 16-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf