FFF HFW12R-2STBE1LF
HFW12R-2STBE1LF picture photo
Mfg. Part Number
HFW12R-2STBE1LF
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Brief Description
CONN FFC 12POS 1MM SMD R/A
Datasheet Download
HFW12R-2STBE1LF.pdf
Availability of HFW12R-2STBE1LF
QUANTITY
HFW12R-2STBE1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HFW12R-2STBE1LF
Internal Part NumberEIS-HFW12R-2STBE1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesHFW-R
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type-
Number of Positions12
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFW12R-2STBE1LF
Related LinksHFW12R-, HFW12R-2STBE1LF Datasheet, FFF Distributor
HFW12R-2STBE1LF Details Description
Related parts for HFW12R-2STBE1LF
CONN HEADER .100 SINGL R/A 13POS datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 22 OHM 10SIP datasheet.pdf
SENSOR AMP 100PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
NTC THERMISTOR K560/49K/A1 2.5% datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 0.5% 3W 3637 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf