FFF HFW19R-2STBE1LF
HFW19R-2STBE1LF picture photo
Mfg. Part Number
HFW19R-2STBE1LF
Manufacturer
Product Category
FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
Brief Description
CONN 19POS 1MM SMD R/A
Datasheet Download
HFW19R-2STBE1LF.pdf
Availability of HFW19R-2STBE1LF
QUANTITY
HFW19R-2STBE1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HFW19R-2STBE1LF
Internal Part NumberEIS-HFW19R-2STBE1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesHFW-R
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type-
Number of Positions19
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFW19R-2STBE1LF
Related LinksHFW19R-, HFW19R-2STBE1LF Datasheet, FFF Distributor
HFW19R-2STBE1LF Details Description
Related parts for HFW19R-2STBE1LF
BOARD TERMINAL DBL TURRET 33POS datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.38V SC-70 datasheet.pdf
POWER STRIP 17" 15A 6OUY 6' CORD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf