FFF HFW20S-2STME1LF
HFW20S-2STME1LF picture photo
Mfg. Part Number
HFW20S-2STME1LF
Brief Description
CONN 20POS SURFACE MOUNT
Datasheet Download
HFW20S-2STME1LF.pdf
Availability of HFW20S-2STME1LF
QUANTITY
HFW20S-2STME1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HFW20S-2STME1LF
Internal Part NumberEIS-HFW20S-2STME1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesHFW
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting TypeSurface Mount
Connector/Contact Type-
Number of Positions20
Pitch-
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFW20S-2STME1LF
Related LinksHFW20S-, HFW20S-2STME1LF Datasheet, FFF Distributor
HFW20S-2STME1LF Details Description
Related parts for HFW20S-2STME1LF
Crystal 131.0720kHz 100ppm 11pF 10 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TEK TRAYPLST 22-3/4X17-1/2X2-1/2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM SMD datasheet.pdf
XFRMR GATE DRIVE 1:1 SMD datasheet.pdf
1TS SEALING datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 15ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf