FFF HFW20S-4STMZE1LF
HFW20S-4STMZE1LF picture photo
Mfg. Part Number
HFW20S-4STMZE1LF
Brief Description
CONN 20POS 1MM SMD
Datasheet Download
HFW20S-4STMZE1LF.pdf
Availability of HFW20S-4STMZE1LF
QUANTITY
HFW20S-4STMZE1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HFW20S-4STMZE1LF
Internal Part NumberEIS-HFW20S-4STMZE1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesHFW
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex Type-
Mounting Type-
Connector/Contact Type-
Number of Positions20
Pitch0.039" (1.00mm)
Termination-
FFC, FCB Thickness-
Height Above Board-
Locking Feature-
Cable End Type-
Contact Material-
Contact Finish-
Housing Material-
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Material Flammability Rating-
Current Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFW20S-4STMZE1LF
Related LinksHFW20S-4, HFW20S-4STMZE1LF Datasheet, FFF Distributor
HFW20S-4STMZE1LF Details Description
Related parts for HFW20S-4STMZE1LF
PLCC EXTRACTION TOOL GENERAL datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 3POS WATERPROOF datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRY 23.62L X 19.68"W datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CHOKE 7A - 3000UH datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf