FFF HFW28R-1STE1MTLF
HFW28R-1STE1MTLF picture photo
Mfg. Part Number
HFW28R-1STE1MTLF
Brief Description
CONN FFC BOTTOM 28POS 1.00MM R/A
Datasheet Download
HFW28R-1STE1MTLF.pdf
Availability of HFW28R-1STE1MTLF
QUANTITY
HFW28R-1STE1MTLF Order Process
Ship out your order
Specifications of HFW28R-1STE1MTLF
Internal Part NumberEIS-HFW28R-1STE1MTLF
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions28
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.122" (3.10mm)
Contact FinishTin
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
Actuator Material-
FeaturesSolder Retention
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFW28R-1STE1MTLF
Related LinksHFW28R-1, HFW28R-1STE1MTLF Datasheet, FFF Distributor
HFW28R-1STE1MTLF Details Description
Related parts for HFW28R-1STE1MTLF
SCR SURFACE MT 1000V 16A D2-PAK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
FET RF N-CH 960MHZ 70V NI-880HS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 291K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.03 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf