Epson HG-2150CA 12.2880M-BXC3
HG-2150CA 12.2880M-BXC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 12.2880M-BXC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 12.2880M-BXC3.pdf
Availability of HG-2150CA 12.2880M-BXC3
QUANTITY
HG-2150CA 12.2880M-BXC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 12.2880M-BXC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 12.2880M-BXC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 12.2880M-BXC3
Related LinksHG-2150CA 1, HG-2150CA 12.2880M-BXC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 12.2880M-BXC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 12.2880M-BXC3
TRIMMER 50 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ RRO 16MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.48"LX2.49"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf