Epson HG-2150CA 20.0000M-SVC3
HG-2150CA 20.0000M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 20.0000M-SVC3
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 20.0000M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 20.0000M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 20.0000M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 20.0000M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 20.0000M-SVC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 20.0000M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 2, HG-2150CA 20.0000M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 20.0000M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 20.0000M-SVC3
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A (Switch) Backlight, Lighting 8-SOIC-EP datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.8K OHM 0.01% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 35POS datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD TIN datasheet.pdf