Epson HG-2150CA 25.0000M-SVC0
HG-2150CA 25.0000M-SVC0 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 25.0000M-SVC0
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 25.0000M-SVC0.pdf
Availability of HG-2150CA 25.0000M-SVC0
QUANTITY
HG-2150CA 25.0000M-SVC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 25.0000M-SVC0
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 25.0000M-SVC0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 25.0000M-SVC0
Related LinksHG-2150CA 2, HG-2150CA 25.0000M-SVC0 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 25.0000M-SVC0 Details Description
Related parts for HG-2150CA 25.0000M-SVC0
TRANS NPN 25V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
IC USB SWITCH QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
LED LIGHT / BACKLIGHT CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
COMMON MODE FILTERS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SRT datasheet.pdf