Epson HG-2150CA 37.0560M-SVC3
HG-2150CA 37.0560M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 37.0560M-SVC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 37.056MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 37.0560M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 37.0560M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 37.0560M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 37.0560M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 37.0560M-SVC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency37.056MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 37.0560M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 3, HG-2150CA 37.0560M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 37.0560M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 37.0560M-SVC3
POWER STRIP 3OUT 100'CRD ORAN datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 45 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.667K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM SMD datasheet.pdf