Epson HG-2150CA 44.7360M-SVC3
HG-2150CA 44.7360M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 44.7360M-SVC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 44.736MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 44.7360M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 44.7360M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 44.7360M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 44.7360M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 44.7360M-SVC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency44.736MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 44.7360M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 4, HG-2150CA 44.7360M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 44.7360M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 44.7360M-SVC3
FIXED IND 10MH 1.3A 2.76 OHM TH datasheet.pdf
HEAT SHRINK POLY W/ADH 1.5"X4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.7PF 50V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.8A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING STRAIN RELI datasheet.pdf
CARD MARKER 2" S datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf