Epson HG-2150CA 49.1520M-SVC3
HG-2150CA 49.1520M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 49.1520M-SVC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 49.1520M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 49.1520M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 49.1520M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 49.1520M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 49.1520M-SVC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 49.1520M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 4, HG-2150CA 49.1520M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 49.1520M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 49.1520M-SVC3
CABLE SCSI INTERNAL RAID FLAT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.5A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRAIGHT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER W/PLL 48LLP datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/13/90 3.2SN BK datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf