Epson HG-2150CA 50.0000M-SVC3
HG-2150CA 50.0000M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 50.0000M-SVC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 50.0000M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 50.0000M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 50.0000M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 50.0000M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 50.0000M-SVC3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 50.0000M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 5, HG-2150CA 50.0000M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 50.0000M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 50.0000M-SVC3
CONN SCREW LOCK METRIC CHAMP datasheet.pdf
IC SER CFG PROM 256K 3.3V 20PLCC datasheet.pdf
IC PFC CTRL CRM/TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 40-QFN datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 65MM datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 90 OHM 1610 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
RES 22 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf