Panasonic Industrial Automation Sales HG-C1100-P
HG-C1100-P picture photo
Mfg. Part Number
HG-C1100-P
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
MICRO LASER DISTANCE SENSOR PNP
Datasheet Download
HG-C1100-P.pdf
Availability of HG-C1100-P
QUANTITY
HG-C1100-P Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-C1100-P
Internal Part NumberEIS-HG-C1100-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-C1100-P
Related LinksHG-C1, HG-C1100-P Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
HG-C1100-P Details Description
Related parts for HG-C1100-P
CONN RECEPT 14POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16HVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.57A 62 MOHM datasheet.pdf
FUSE QUICK ACTING AC/DC 1000V datasheet.pdf
LED MOD LMR2 WARM WHT 650LM 120V datasheet.pdf
CABLE FOR MC MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf