FFF HG07008000J0G
HG07008000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HG07008000J0G
Brief Description
500 TB SPRING CLAMP 45D
Datasheet Download
HG07008000J0G.pdf
Availability of HG07008000J0G
QUANTITY
HG07008000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HG07008000J0G
Internal Part NumberEIS-HG07008000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG07008000J0G
Related LinksHG0700, HG07008000J0G Datasheet, FFF Distributor
HG07008000J0G Details Description
Related parts for HG07008000J0G
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 62.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.187W SOT363 datasheet.pdf