TDK Corporation HHM1523C1
HHM1523C1 picture photo
Mfg. Part Number
HHM1523C1
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
XFRMR BALUN RF 880-960MHZ SMD
Datasheet Download
HHM1523C1.pdf
Availability of HHM1523C1
QUANTITY
HHM1523C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHM1523C1
Internal Part NumberEIS-HHM1523C1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Products Overview
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
SeriesHHM
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range880MHz ~ 960MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.1dB
Return Loss (Min)10dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHM1523C1
Related LinksHHM1, HHM1523C1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HHM1523C1 Details Description
Related parts for HHM1523C1
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 2012 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD VOUT 48-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/TRACKING 20DSO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PELTIER MOD HT4,7,F2,3030,TA,W6 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN PCB datasheet.pdf
LABEL COMP ADH datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMB AEQ datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf