TDK Corporation HHM22106C1
HHM22106C1 picture photo
Mfg. Part Number
HHM22106C1
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 700-2700MHZ
Datasheet Download
HHM22106C1.pdf
Availability of HHM22106C1
QUANTITY
HHM22106C1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHM22106C1
Internal Part NumberEIS-HHM22106C1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
SeriesHHM
Packaging*
Coupler TypeStandard
Frequency700MHz ~ 2.7GHz
Coupling Factor28.5dB
Applications-
Insertion Loss0.2dB
Power - Max-
Isolation-
Return Loss-
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHM22106C1
Related LinksHHM22, HHM22106C1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HHM22106C1 Details Description
Related parts for HHM22106C1
DIODE ZENER 18V 300MW SOD323 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16HTSSOP datasheet.pdf
RES 211 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE ACT FOR SW-83137 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf