Panasonic - BSG HHR-20SCPY14F7
HHR-20SCPY14F7 picture photo
Mfg. Part Number
HHR-20SCPY14F7
Brief Description
BATTERY PACK NIMH 8.4V 1900 MAH
Datasheet Download
HHR-20SCPY14F7.pdf
Availability of HHR-20SCPY14F7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HHR-20SCPY14F7 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHR-20SCPY14F7
Internal Part NumberEIS-HHR-20SCPY14F7
RechargeabilityYes
Battery Cell Size4/5 SC
Number of Cells7
Voltage - Rated8.4V
Capacity1.9Ah
StructureSide to Side, 1 Row x 7 Cells
Termination StyleSolder Tab
Size / Dimension6.34" L x 0.91" W x 1.34" H (161.0mm x 23.0mm x 34.0mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHR-20SCPY14F7
Related LinksHHR-20S, HHR-20SCPY14F7 Datasheet, Panasonic - BSG Distributor
HHR-20SCPY14F7 Details Description
Related parts for HHR-20SCPY14F7
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A MPG06 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
ENDCAP SGE225 SERIES datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 910MA 248 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 5W AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM datasheet.pdf