Yageo HHV-25FR-52-3M3
HHV-25FR-52-3M3 picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25FR-52-3M3
Brief Description
RES 3.3M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25FR-52-3M3.pdf
Availability of HHV-25FR-52-3M3
QUANTITY
HHV-25FR-52-3M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25FR-52-3M3
Internal Part NumberEIS-HHV-25FR-52-3M3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25FR-52-3M3
Related LinksHHV-25F, HHV-25FR-52-3M3 Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25FR-52-3M3 Details Description
Related parts for HHV-25FR-52-3M3
IC SSR QUAD SMART 10-POWERSOIC datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 28SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC AXIAL datasheet.pdf
SSR GNR 45MM 480VAC 180-280VAC datasheet.pdf
HEAT SINK SLIM 45MM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SNAP LOCK PIN 0.410" NYLON NRTL datasheet.pdf