Yageo HHV-25JR-52-510K
HHV-25JR-52-510K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-510K
Brief Description
RES 510K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-510K.pdf
Availability of HHV-25JR-52-510K
QUANTITY
HHV-25JR-52-510K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-510K
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-510K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-510K
Related LinksHHV-25JR, HHV-25JR-52-510K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-510K Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-510K
JUMPER-H2788TR/C2065B/H2788TR 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OSC XO 240.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TRANSFORMER HOME PHONE NETWORKNG datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 2A datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf