Yageo HHV-25JT-52-680K
HHV-25JT-52-680K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JT-52-680K
Brief Description
RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JT-52-680K.pdf
Availability of HHV-25JT-52-680K
QUANTITY
HHV-25JT-52-680K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JT-52-680K
Internal Part NumberEIS-HHV-25JT-52-680K
SeriesHHV
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JT-52-680K
Related LinksHHV-25JT, HHV-25JT-52-680K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JT-52-680K Details Description
Related parts for HHV-25JT-52-680K
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.27A 190 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 1X8 24SOIC datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 8000UH datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
METRAL RCP STR PF 5X6 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf