Yageo HHV-50JR-52-470K
HHV-50JR-52-470K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-50JR-52-470K
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-50JR-52-470K.pdf
Availability of HHV-50JR-52-470K
QUANTITY
HHV-50JR-52-470K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-50JR-52-470K
Internal Part NumberEIS-HHV-50JR-52-470K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-50JR-52-470K
Related LinksHHV-50JR, HHV-50JR-52-470K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-50JR-52-470K Details Description
Related parts for HHV-50JR-52-470K
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 115V datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT TH HDR DR TIN datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HANDLE ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf