United Chemi-Con HHXA800ARA220MHA0G
HHXA800ARA220MHA0G picture photo
Mfg. Part Number
HHXA800ARA220MHA0G
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER HYB 22UF 20% 80V SMD
Datasheet Download
HHXA800ARA220MHA0G.pdf
Availability of HHXA800ARA220MHA0G
QUANTITY
HHXA800ARA220MHA0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HHXA800ARA220MHA0G
Internal Part NumberEIS-HHXA800ARA220MHA0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesHXA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
Lifetime @ Temp.4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypePolymer - Hybrid
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.1A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.406" (10.30mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHXA800ARA220MHA0G
Related LinksHHXA800AR, HHXA800ARA220MHA0G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
HHXA800ARA220MHA0G Details Description
Related parts for HHXA800ARA220MHA0G
TRANSFMR 115V TAPS 90-130V 750VA datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf