FFF HI02205200J0G
HI02205200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HI02205200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
750 TB SPRING PLUG WF
Datasheet Download
HI02205200J0G.pdf
Availability of HI02205200J0G
QUANTITY
HI02205200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HI02205200J0G
Internal Part NumberEIS-HI02205200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI02205200J0G
Related LinksHI0220, HI02205200J0G Datasheet, FFF Distributor
HI02205200J0G Details Description
Related parts for HI02205200J0G
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.4A 1206-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 86MM datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 140MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf