Laird Technologies - Signal Integrity Products HI0603P600R-10
HI0603P600R-10 picture photo
Mfg. Part Number
HI0603P600R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP POWER 60 OHM SMD
Datasheet Download
HI0603P600R-10.pdf
Availability of HI0603P600R-10
QUANTITY
HI0603P600R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI0603P600R-10
Internal Part NumberEIS-HI0603P600R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI0603P600R-10
HI0603P600R-10 Details Description
Related parts for HI0603P600R-10
WASHER SHOULDER #4 NYLON datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 5DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 6.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
MICRO 31 M 6" RBW JACKP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf