Laird Technologies - Signal Integrity Products HI2220P251R-00
HI2220P251R-00 picture photo
Mfg. Part Number
HI2220P251R-00
Brief Description
FERRITE 4A 250 OHM 2220 SMD
Datasheet Download
HI2220P251R-00.pdf
Availability of HI2220P251R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HI2220P251R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI2220P251R-00
Internal Part NumberEIS-HI2220P251R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency250 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.081" (2.05mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI2220P251R-00
HI2220P251R-00 Details Description
Related parts for HI2220P251R-00
CONN HOUSING 20POS .100 SINGLE datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 450KHZ W/SD 8-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC HOST BRIDGE POWERPC 1023PBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
3GHSPA W/WI-FI,GPS,35APFW datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf