Laird Technologies - Signal Integrity Products HI2220P251R-10
HI2220P251R-10 picture photo
Mfg. Part Number
HI2220P251R-10
Brief Description
FERRITE 4A 250 OHM 2220 SMD
Datasheet Download
HI2220P251R-10.pdf
Availability of HI2220P251R-10
QUANTITY
HI2220P251R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI2220P251R-10
Internal Part NumberEIS-HI2220P251R-10
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency250 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.081" (2.05mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI2220P251R-10
HI2220P251R-10 Details Description
Related parts for HI2220P251R-10
DIODE ZENER 13V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RELAY CONTACT 16-14AWG datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 2CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 56A DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf