Laird Technologies - Signal Integrity Products HI2220Q401R-00
HI2220Q401R-00 picture photo
Mfg. Part Number
HI2220Q401R-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 4.5A 400 OHM 2220 SMD
Datasheet Download
HI2220Q401R-00.pdf
Availability of HI2220Q401R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HI2220Q401R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI2220Q401R-00
Internal Part NumberEIS-HI2220Q401R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency400 Ohm @ 100MHz
Current Rating4.5A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case2220 (5650 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.146" (3.70mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI2220Q401R-00
HI2220Q401R-00 Details Description
Related parts for HI2220Q401R-00
CAP CER 4.7PF 50V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
AMBULANCE EMS INVERTER/CHARGER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V TO-220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf