Laird Technologies - Signal Integrity Products HI2220Q401R-10
HI2220Q401R-10 picture photo
Mfg. Part Number
HI2220Q401R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 4.5A 400 OHMS 2220 SMD
Datasheet Download
HI2220Q401R-10.pdf
Availability of HI2220Q401R-10
QUANTITY
HI2220Q401R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI2220Q401R-10
Internal Part NumberEIS-HI2220Q401R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency400 Ohm @ 100MHz
Current Rating4.5A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case2220 (5650 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.136" (3.45mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI2220Q401R-10
HI2220Q401R-10 Details Description
Related parts for HI2220Q401R-10
RES SMD 12.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 80A 170VDC PCB datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
RES 402 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 3W datasheet.pdf