Hirose Electric Co Ltd HIF2C-34DT-1.27R
HIF2C-34DT-1.27R picture photo
Mfg. Part Number
HIF2C-34DT-1.27R
Brief Description
CONN HOUSING 34POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF2C-34DT-1.27R.pdf
Availability of HIF2C-34DT-1.27R
QUANTITY
HIF2C-34DT-1.27R Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF2C-34DT-1.27R
Internal Part NumberEIS-HIF2C-34DT-1.27R
Connector TypeRibbon Cable
Number of Positions34
Cable Pitch0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch0.200" (5.08mm)
Number of Rows4
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge28 AWG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF2C-34DT-1.27R
Related LinksHIF2C-34, HIF2C-34DT-1.27R Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF2C-34DT-1.27R Details Description
Related parts for HIF2C-34DT-1.27R
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
TEST BOARD FOR 7488930245 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf