Hirose Electric Co Ltd HIF3-26CV(72)
HIF3-26CV(72) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3-26CV(72)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
COVER CASE CRIMPING SOCKET 26POS
Datasheet Download
HIF3-26CV(72).pdf
Availability of HIF3-26CV(72)
QUANTITY
HIF3-26CV(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3-26CV(72)
Internal Part NumberEIS-HIF3-26CV(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesHIF3
Accessory TypeBackshell
Number of Positions26
For Use With/Related ProductsHIF3 Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3-26CV(72)
Related LinksHIF3-2, HIF3-26CV(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3-26CV(72) Details Description
Related parts for HIF3-26CV(72)
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TOUCH MOD 1 IN COIL W/ANT datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
1-3/4" EXT CORNER 1" BEND RCWY W datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .068/.213" datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW SOD80 datasheet.pdf