Hirose Electric Co Ltd HIF3B-34D-2.54R
HIF3B-34D-2.54R picture photo
Mfg. Part Number
HIF3B-34D-2.54R
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN SOCKET 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3B-34D-2.54R.pdf
Availability of HIF3B-34D-2.54R
QUANTITY
HIF3B-34D-2.54R Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3B-34D-2.54R
Internal Part NumberEIS-HIF3B-34D-2.54R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesHIF3B
PackagingBulk
Connector TypeSocket
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationIDC
Wire TypeRibbon Cable
Wire Gauge28 AWG
FeaturesFeed Through, Strain Relief
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3B-34D-2.54R
Related LinksHIF3B-3, HIF3B-34D-2.54R Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3B-34D-2.54R Details Description
Related parts for HIF3B-34D-2.54R
IC OFFLINE SWIT OCP 8SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.35A 76 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 16SOIC datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL R-R LP 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
7 PIN PLUG & CABLE ASSY datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
1800UF 35V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf