Hirose Electric Co Ltd HIF3BA-26P-2.54W
HIF3BA-26P-2.54W picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BA-26P-2.54W
Brief Description
CONN HDR 26POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BA-26P-2.54W.pdf
Availability of HIF3BA-26P-2.54W
QUANTITY
HIF3BA-26P-2.54W Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BA-26P-2.54W
Internal Part NumberEIS-HIF3BA-26P-2.54W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesMounting Flange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BA-26P-2.54W
Related LinksHIF3BA-2, HIF3BA-26P-2.54W Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BA-26P-2.54W Details Description
Related parts for HIF3BA-26P-2.54W
BOX JUNCTION POWER SOURCE IVORY datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CA 2.0MM RISER XG AQUA LC DUP datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HZCONGK,BF datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf