Hirose Electric Co Ltd HIF3BA-34P-2.54W
HIF3BA-34P-2.54W picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BA-34P-2.54W
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BA-34P-2.54W.pdf
Availability of HIF3BA-34P-2.54W
QUANTITY
HIF3BA-34P-2.54W Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BA-34P-2.54W
Internal Part NumberEIS-HIF3BA-34P-2.54W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3B
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesMounting Flange
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BA-34P-2.54W
Related LinksHIF3BA-3, HIF3BA-34P-2.54W Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BA-34P-2.54W Details Description
Related parts for HIF3BA-34P-2.54W
CONN HEADER 25POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET BL 15MM datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
ARS RELAY 1 FORM C 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.3A 72 MOHM SMD datasheet.pdf