Hirose Electric Co Ltd HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER 50POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3BAE-50PA, HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3BAE-50PA-2.54DSA(71)
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 1.5 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 9POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 38-TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming 1A (Switch) 12-SO datasheet.pdf
IC AM/FM+AUXIN RECEIVER 24SSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GPP 5A 50V DO-214AB datasheet.pdf
LAMP 7.6MM SQ SUP FLUX GN WTR CL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf