Hirose Electric Co Ltd HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
HIF3BAF-14PA-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
Brief Description
CONN HDR 14POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAF-14PA-2.54DS(71).pdf
Availability of HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
QUANTITY
HIF3BAF-14PA-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesMounting Flange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
Related LinksHIF3BAF-14P, HIF3BAF-14PA-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAF-14PA-2.54DS(71) Details Description
Related parts for HIF3BAF-14PA-2.54DS(71)
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X6S 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W D5B datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO201AD datasheet.pdf
DAUGHTER BOARD 862MHZ-928MHZ datasheet.pdf
CABLE FLOAT SPDT 10A PVC datasheet.pdf