Hirose Electric Co Ltd HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
HIF3BAF-34PA-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAF-34PA-2.54DS(71).pdf
Availability of HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
QUANTITY
HIF3BAF-34PA-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesMounting Flange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
Related LinksHIF3BAF-34P, HIF3BAF-34PA-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAF-34PA-2.54DS(71) Details Description
Related parts for HIF3BAF-34PA-2.54DS(71)
CBL RIBN 22COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
PNEUM ACCESS INDUCATOR YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 403MA 430 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf