Hirose Electric Co Ltd HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN HDR 30POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3BAG-30PA, HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3BAG-30PA-2.54DSA(71)
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC BUS XCVR 2-BIT 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
M-SUPPORT TOOL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC FPGA 413 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 2CH 64LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 30"X54 datasheet.pdf
RES SMD 56.2OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf