Hirose Electric Co Ltd HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
HIF3BB-64PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER 64POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BB-64PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3BB-64PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesPolarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3BB-64PA, HIF3BB-64PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BB-64PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3BB-64PA-2.54DSA(71)
IDC CABLE - MDM34T/MC34F/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MCHN LGHT 27W MGNT 15'18-3WTHMLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
3V PH.MODULE 33KHZ S.VIEW datasheet.pdf
XFRMR SURFACE MOUNT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 120W datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 0804 datasheet.pdf