Hirose Electric Co Ltd HIF3E-30PA-2.54DS(71)
HIF3E-30PA-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3E-30PA-2.54DS(71)
Brief Description
CONN HDR 30POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3E-30PA-2.54DS(71).pdf
Availability of HIF3E-30PA-2.54DS(71)
QUANTITY
HIF3E-30PA-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3E-30PA-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3E-30PA-2.54DS(71)
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.244" (6.20mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3E-30PA-2.54DS(71)
Related LinksHIF3E-30PA, HIF3E-30PA-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3E-30PA-2.54DS(71) Details Description
Related parts for HIF3E-30PA-2.54DS(71)
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 50W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 800A 700VAC datasheet.pdf
Crystal 6.4000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 110V datasheet.pdf
IC DVR SWITCH HI SIDE PWRSSO12 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf