Hirose Electric Co Ltd HIF3F-34PA-2.54DS(71)
HIF3F-34PA-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3F-34PA-2.54DS(71)
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3F-34PA-2.54DS(71).pdf
Availability of HIF3F-34PA-2.54DS(71)
QUANTITY
HIF3F-34PA-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3F-34PA-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3F-34PA-2.54DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3F-34PA-2.54DS(71)
Related LinksHIF3F-34PA, HIF3F-34PA-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3F-34PA-2.54DS(71) Details Description
Related parts for HIF3F-34PA-2.54DS(71)
IC CONFIG MULTI FUNCTION US8 datasheet.pdf
FILTER CAP ARRAY 16PF 35MA 25V datasheet.pdf
SOCKET MICRO .8MM 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 4.7M OHM 4SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 49POS THRUHL datasheet.pdf