Hirose Electric Co Ltd HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
HIF3FC-34PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3FC-34PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3FC-34PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3FC
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3FC-34PA, HIF3FC-34PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3FC-34PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3FC-34PA-2.54DSA(71)
SENSOR PRESSURE 100PSIG STEEL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 60VDC 5A DIN datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 1/8" 6.3" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 2.92MM datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 175A 600V TO-93 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 130MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf