Hirose Electric Co Ltd HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
HIF3H-34PB-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-34PB-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3H-34PB-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3H
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3H-34PB-, HIF3H-34PB-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-34PB-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3H-34PB-2.54DSA(71)
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 100' datasheet.pdf
IC GP I/O SMBUS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK HDR VRT POL&LAT- datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1600V PWS-E-2 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
SIZE 16, CLASS D, JUNCTION MODUL datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf