Hirose Electric Co Ltd HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
HIF3HA-10DA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN SOCKET 10POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3HA-10DA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3HA-10DA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package220
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesHIF3H
PackagingTray
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3HA-10DA, HIF3HA-10DA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3HA-10DA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3HA-10DA-2.54DSA(71)
CAP FILM 0.043UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 512X9 64QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 169FBGA datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY SMD GOLD 88POS datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48"X36" datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf