Hirose Electric Co Ltd HIF4BT-34D-3.18R
HIF4BT-34D-3.18R picture photo
Mfg. Part Number
HIF4BT-34D-3.18R
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Brief Description
CONN HOUSING 34POS 3.18MM
Datasheet Download
HIF4BT-34D-3.18R.pdf
Availability of HIF4BT-34D-3.18R
QUANTITY
HIF4BT-34D-3.18R Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF4BT-34D-3.18R
Internal Part NumberEIS-HIF4BT-34D-3.18R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
SeriesHIF4
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.250" (6.35mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening Type-
Cable TerminationIDC
Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
Wire Gauge24 AWG
FeaturesStrain Relief
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF4BT-34D-3.18R
Related LinksHIF4BT-3, HIF4BT-34D-3.18R Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF4BT-34D-3.18R Details Description
Related parts for HIF4BT-34D-3.18R
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3.6V 10MLF datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.039 GRAY 5' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
USB 2.0 BUS DCD OPT WVSRFR10 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PANEL RA SKT PCB datasheet.pdf