Hirose Electric Co Ltd HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
HIF6A-32DA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HOUSING 32POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6A-32DA-1.27DSA(71).pdf
Availability of HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
QUANTITY
HIF6A-32DA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
Related LinksHIF6A-32DA-, HIF6A-32DA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6A-32DA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for HIF6A-32DA-1.27DSA(71)
TERMINAL BLOCK 5.08MM 6POS PCB datasheet.pdf
RES 17.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSDUCR AC VOLT 5V-OUT 500V-IN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 80W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4SMD GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 1.9UH N49 datasheet.pdf