Hirose Electric Co Ltd HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
HIF6A-68DA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HOUSING 68POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6A-68DA-1.27DSA(71).pdf
Availability of HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
QUANTITY
HIF6A-68DA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
Related LinksHIF6A-68DA-, HIF6A-68DA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6A-68DA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for HIF6A-68DA-1.27DSA(71)
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 30A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
10UF 100V 6X10MM 85C 2500H datasheet.pdf